ÜRETIM HIKAYESI

ÜRETIM HIKAYESI

 Katlanır  Cam Sistemleri 1980 li yıllarda soğuk iklime sahip iskandinav ülkelerinden olan Finlandiya da başlayıp 2000 li yılların başında Türkiye ye gelmiştir. İlk olarak Ankarada başlayıp günümüzde İstanbul başta olmak üzere diğer bölgelere yayılmıştır.

Katlanır Cam Sistemlerinde temel malzemeler  6mm, 8mm, 10mm kalınlığında “temperli  cam”,  ortalama 3mm et kalınlığında “alüminyum profil” ve diğer “aksesuarlardan” oluşmaktadır.

Temperli  Cam; Normal cama yüksek ısı derecelerinde ve kısa süreli ısıl işlem uygulanarak dayanıklılığının artırması işlemi ile elde edilmektedir. Temperli cam otomotiv sektöründe araç camları olarak, inşaat sektöründe de dış ve iç cephe uygulamalarında kullanılmaktadır. Temperli cam füme mavi, reflekte (aynalı cam) gibi farklı renk seçeneklerinde üretilebilmektedir.

3 mm ortalama et kalınlığında Alüminyum Profil ; Külçe alüminyum şeklinde alüminyum fabrikalarına gelen ham alüminyum, kullanılacağı alan ve şirketlerin kalıplarına uygun şekilde çekilip firmalara gönderilir. Üretici firmalarda projelerine uygun olarak  (dış ve iç cephe, katlanır cam balkon) cam ile  alüminyum profili birleştirerek kullanır. Alüminyum profiller diğer metal profillere göre paslanmaması ve yıllarca deforme olmadan kullanılması nedeniyle tercih edilmiştir.

Katlanır Cam Sistemlerinde uygulamalar; Balkon, kış bahçesi ,teras, kafeterya, vitrin gibi her alana göre farklılık göstermektedir.

Projeler ilk önce ücretsiz keşiflendirme aşamasıyla başlar. Bu aşamada müşteri isteklerine göre kullanılacak alüminyum profil rengi ve sistem, kapatılacak alana en uygun  olacak şekilde tercih edilir. Müşteri koşullarına uygun proje bazlı fiyatlandırma yapılıp satış sözleşmesi  imzalanır.

Satış sözleşmesinden sonra kesinleşen projelerde imalat aşaması için milimetrik imalat ölçüsü alınır. Alınan milimetrik ölçülere göre hazırlanan cam ve profil imalat aşamasında birleştirilir.

İmalat aşamasından sonra  üretilen Katlanır Cam Sistemleri , konusunda uzman montaj ekibi tarafından kapatılacak alanlarda en sağlıklı şekilde uygulanır.  


PRİZMA CAM BALKON SİSTEMLERİ

KATLANIR CAM BALKON SİSTEMLERİ


Tel: +90 312 395 75 00
E-Mail: info@prizmacambalkon.com
Rüzgarlı Cad. 16/81 Ulus / ANKARA / TÜRKİYE


Şirket Profili Prizma & Life Style Üretim Hikayesi World Of Prizma Teklif İste İletişimcopyright © prizmacambalkon.com

SeoNet