Cam Balkon Teknik Özellikleri | Prizma Cam Balkon

CAM BALKON TEKNİK ÖZELLİKLERİ

HİZMETLERİMİZ
Cam Balkon Hakkında, Prizma  cam balkon, cam balkon ankara
Cam Balkon Hakkında
Cam Balkon Teknik Özellikleri, Prizma  cam balkon, cam balkon ankara
Cam Balkon Teknik Özellikleri
Isıcamlı Cam Balkon, Prizma  cam balkon, cam balkon ankara
Isıcamlı Cam Balkon
Diğer Hizmetlerimiz, Prizma  cam balkon, cam balkon ankara
Diğer Hizmetlerimiz

CAM BALKON TEKNİK ÖZELLİKLERİ

CAMBALKON TEKNİK ÖZELLİKLERİ;

TEMPERLİ CAM; Normal cama yüksek ısı derecelerinde ve kısa süreli ısıl işlem uygulanarak dayanıklılığının artırması işlemi ile elde edilmektedir. Temperli cam otomotiv sektöründe araç camları olarak, inşaat sektöründe de dış ve iç cephe uygulamalarında kullanılmaktadır. Cambalkonda kullanılan “Temperli Cam” Standardı 8mm et kalınlığında olup füme, mavi,yeşil ve bronz gibi farklı renk seçeneklerinde üretilebilmektedir. Cambalkonda kullanılan standart cam genişlikleri 45cm- 65cm (450mm.-650mm) dir. Cam yüksekliği de 240cm- 250cm (2400mm-2500mm) kadar çıkılabilmektedir.

ALÜMİNYUM PROFİL ; Cambalkonda kullanılan alüminyum profil 3,5mm-4mm ortalama et kalınlığındadır. “Külçe alüminyum” şeklinde alüminyum fabrikalarına gelen ham alüminyum, kullanılacağı alan ve şirketlerin kalıplarına uygun şekilde çekilip firmalara gönderilir. Üretici firmalarda projelerine uygun olarak (dış ve iç cephe, katlanır cam balkon, balkon camlama cambalkon sürme sistemi v.b) cam ile alüminyum profili birleştirerek imalatı yapılır. Alüminyum profiller diğer metal profillere göre paslanmaması ve yıllarca deforme olmadan kullanılması nedeniyle tercih edilmiştir. Cambalkon sisteminde kullanılan alüminyum profillerde dayanıklı elektrostatik toz boya kullanılmaktadır.

RULMANLAR; Cambalkon sisteminde kullanılan kanal sisteminde ray hareketini sağlayan rulman (tekerlek sistemi) paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, yıllarca kolay kullanımı sağlar. Çelik rulmanların üzeri, ses yapmaması ve kolay kayma hareketini sağlaması için PVC esaslı, dayanıklılığı yüksek sert polyamid madde ile kaplanmıştır.

FİTİLLER; Cambalkon sisteminde 2 farklı fitil uygulaması yapılır;
1- Cambalkon kanatlarındaki camların arasına uygulanan şeffaf cam fitilidir. 3 farklı tipte fitil çeşidi kullanılır;
a- Normal Fitil; 2 cam arasında şefaflığı sağlayan PVC esaslı şeffaf fitil
b- Polikarbon Fitil; Yine 2 cam arasına uygulanan dayanıklılığı yüksek sararma ve kırılma yapmayan polikarbon esaslı cam fitilidir.
c- Alüminyum Fitil; 2 cam arasına şeffaf fitil uygulaması yerine alüminyumdan yapılmış fitil uygulamasıdır.
2- Kıl Fitiller; Hareketli olan cambalkon sisteminde hareketin kolay olması; dışarıdan toz, yağmur, su, rüzgar v.b etmenlerin balkona girmemesi için kullanılan, alüminyum profiller arasındaki fitillerdir. Yine PVC esaslı ve son derece dayanıklı 1000 fitil olarak adlandırılır.

SLİKON; Cambalkon siteminde sistemin montajından sonra izolasyonu sağlamak amacıyla “ Anti Bakteriyel ” özelliğinde sistem rengine uygun silikon kullanılmaktadır.

CAMBALKON AKSESUARLARI; Cambalkon sisteminde kullanılan aksesuarlar, kilitler çıkış yolları, kasa baza profil kapaklarının tümü PVC esaslı sertleştirilmiş plastiktendir ve yıllar boyunca deforme olmadan dayanacak şekilde yapılmıştır.

 
PRİZMA CAM BALKON SİSTEMLERİ

KATLANIR CAM BALKON SİSTEMLERİ


Tel: +90 312 395 75 00
E-Mail: info@prizmacambalkon.com
Rüzgarlı Cad. 16/81 Ulus / ANKARA / TÜRKİYE


Şirket Profili Prizma & Life Style Üretim Hikayesi World Of Prizma Teklif İste İletişimcopyright © prizmacambalkon.com

SeoNet